Ismét pályázatot írt ki az Erzsébet téri kulturális központot üzemeltető Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma (NKÖM) a komplexum mélygarázsának működtetésére. A mínusz második szinten lévő 132 férőhelyes parkoló üzemeltetésére tavaly nyáron már lebonyolítottak egy pályázatot, akkor három jelentkező közül a Belvárosi Parkoló Kft. és a Szent István Tér Mélygarázs Kft. alkotta konzorciumot választották. (A társaságok a 2003. október 15-i átvételtől december 31-éig havonta 6,1, míg 2004. januártól áprilisig havi 6,5 millió forintos bérleti díjat fizettek az NKÖM-nek.)
A konzorciumnak ismét lehetősége van pályázni, ám semmiféle előnyt nem élvez - mondta lapunknak Jordán Péter, az NKÖM Erzsébet téri irodájának vezetője. Most ismét fél évre szól (június 15-étől 2005. január 31-éig) a megbízás. A pályázati határidő június 2., az eredményhirdetést a hónap közepére tervezik.
Bár az üzemeltetést nem árnyékolja be az NKÖM és a létesítmény jelenlegi tulajdonosa, a fővárosi önkormányzat közötti párbaj, a „gödör” sorsa továbbra is bizonytalan. Az ingatlan értékesítésére kiírt korábbi pályázatok mind eredménytelenül zárultak; mivel irreálisan magas összeget, 5 milliárd forintot jelöltek meg indulóárnak, még jelentkező sem akadt. A tervek szerint a fővárosi önkormányzat nyár elején új pályázatot ír ki a kulturális tömb 2,5-3 milliárd forintra taksált, szerkezetkész létesítményeinek értékesítésére, ám a tulajdonos és a NKÖM erről továbbra sem tudott megegyezni, így a kiírás még várat magára.
