A Sziget Fesztivál mínusz egyedik napján koncertezik belátható időn belül utoljára a magyar könnyűzenei élet egyik meghatározó szereplője, a Kispál és a Borz együttes - jelentette be tegnap Lovasi András, az együttes frontembere. A háromórásra tervezett koncertről dvd-t és cd-t is kiadnak. Utóbbira a 2006 óta (lemez nélküli évek) összegyűlt dalok kerülnek fel, illetve három új, amelyet a 2010-es, végül el nem készülő nagylemezre szántak. Lovasi érzékeltette: lényegében ez a három szám vezetett oda, hogy a zenekar búcsút int, hiszen a 23 évvel ezelőtti alakuláskor megegyeztek a tagok, hogy csak addig csinálják, amíg van ihlet. Tavaly szeptemberben februárig adtak maguknak haladékot egy lemez összeállítására, de mostanáig csak három, számukra is elfogadható jó dal született.
A Kispál és a Borz a kilencvenes évek meghatározó zenekara volt, mind nyelvezetében, mind zenei világában a vállalható, hallgatható magyar stílust teremtették meg. Gerendai Károly, a Sziget Kft. ügyvezetője őszintén boldog volt, amikor kiderült, hogy a Kispál a Szigeten szeretne búcsúzni - jóllehet az együttes tagjai pécsiek, vagyis logikusan oda szerettek volna menni, de mint Lovasi elmondta, ott most nincs hely.
A mínusz egyedik napra nagyjából 30 ezer látogatót várnak - mondta lapunknak Gerendai, aki szerint tartható a Tankcsapda tavalyi jubileumi koncertjére látogató, ugyancsak 30 ezres tömeg. Hozzátette, hogy 10 ezer napijegyessel - mert a hetijegyesek ingyen bemehetnek - már nullszaldós lehet a mínusz egyedik nap. (A jegy ára 6 ezer forint lesz, fele a fesztivál idei napijegyárának.) Persze Gerendai kissé bizonytalan volt, mint mondta, a Kispál és a Borz ilyet még nem csinált - Lovasi hangsúlyozta, vélhetően többet nem is fog -, így nem lehet tudni, mennyi érdeklődő lesz.
A Sziget programja lassan összeáll - közölte Gerendai -, de a reklámkampány indulása előtt egyelőre nem kívánt beszélni a fellépőkről. A büdzsé nem lesz több mint a tavalyi 2,7 milliárd forint, a szervezőiroda csak akkor lépi át a keretet, ha egy többletbevételt generáló nagy együttest sikerül kicsábítani. Az idei év nehezebb lesz, mint a 2009-es, a vásárlóerő romlott, de Gerendai optimista a fesztivál látogatottságát illetően.
