BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

OVSZ: vér van, pénz kevesebb

2006. február 15. szerda, 07:12

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A ország vérkészlete jelenleg csak pár egységgel marad el a nyolcezer egységes biztonságos szinttől, így nincs szükség pótlólagos mennyiségekre – tudtuk meg Buday-Sántha Andreától, az Országos Vérellátó Szolgálat (OVSZ) kommunikációs vezetőjétől. A sajtóban időről időre felbukkannak hírek arról, hogy vészes szintre apadt az országos vérkészlet, ám ez periodikus: a véradási kedv évszakokhoz, szabadságolásokhoz köthető. Általában inkább nyáron van szükség a készlet pótlására, ekkor ugyanis a szabadságolások, az iskolai szünet miatt kevesebb a véradó, de a tél sem kedvező, mert az egymást követő ünnepek és az év végi, év eleji szabadságok miatt kevesebben jelentkeznek a véradó helyeken. Ezekben az időszakokban jóval nagyobb feladat hárul a véradásszervezőkre, mivel ekkor is biztosítani kell a szükséges és biztonságosnak mondható mennyiséget – mondta az OVSZ munkatársa. A szolgálat február 9–15. között szervezett országos véradó napokat tíz vidéki nagyvárosban, a Magyarországi Amerikai Football Csapatok Szövetségével és a Magyar Vöröskereszttel közösen.
A szervezet 2005-ben 13,2 milliárd forintos költségvetésből gazdálkodott, az idén ennél kevesebb, 11,8 milliárd a költségvetési előirányzata, de Buday-Sántha Andrea szerint ez az összeg biztosítja a működési feltételeket. Működésre az idén 10,9 milliárdot költenek, az intézményi beruházási kiadásokra, felújításokra rendelkezésre álló felhalmozási költségvetés csupán 460 millió forint. A kommunikációs vezető szerint így az idén is csak a működéshez szükséges közbeszerzéseket írják ki.

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet