A Suzuki Motor Co. jelentősen javította eredményét, és a piac szerint saját várakozásánál is jobb egész éves nyereséget jelent majd be tavasszal. A negyedik legnagyobb japán autógyártó a decemberrel véget érő harmadik pénzügyi negyedévében az egy évvel korábbihoz képest 31 százalékkal, 23,64 milliárd jenre (287 millió dollár) növelte üzemi profitját, ami nagyjából egybevág a Reuters által megkérdezett elemzők várakozásával. A nettó profit a négyszeresére, 12,2 milliárd jenre (148 millió dollár) ugrott. Takao Hirosava, a cég ügyvezető igazgatója elmondta: hagyományosan félévente vizsgálják felül várakozásaikat, de most továbbra is 100 milliárd jenes egész éves üzemi profitot várnak - az elemzők ennél is optimistábbak, és átlagosan 115,8 milliárd jent jeleznek a pénzügyi év végére. Az ötödrészben a Volkswagen AG által birtokolt Suzukit külföldi gyárai miatt a többi japán autógyártónál kevésbé bünteti az erős jen, és az indiai piac fellendüléséből is sokat profitáltak: itt 32 százalékkal több autót adtak el harmadik negyedben, mint egy évvel korábban. A múlt év egészében elsősorban az indiai és a kínai piac fejlődésére alapozva 2,9 millió személyautót adtak el, 121 százalékkal többet, mint 2009-ben. Elemzők azonban figyelmeztetnek: éppen az indiai piacon esett a cég profitrátája, többek között az emelkedő energiaárak és a Toyota, illetve a Nissan piacra lépésével élénkülő verseny miatt.
