Mint mondta, a magyar alkotmányjog ilyet nem ismer, és arról sem tud, hogy egy önkormányzati választás bizalmi szavazás lenne a kormány megítéléséről. Egy kormány akkor bukik meg, ha elfogy mögüle a parlamenti többség, amiről most szó sincs. Egy ügyvezető kormányt is meg kellene választani, ami a mostani erőviszonyok között elképzelhetetlen - hangsúlyozta Pető.
A politikus dilemmája mindig az, hogy az igazmondásnak mi a következménye, megszorításokkal pedig nem lehet kampányolni - mondta Pető arra a felvetésre, hogy érez e lelkiismeretfurdalást a miatt, hogy a kormány az SZDSZ kampányígéreteivel ellentétesen cselekszik. Hozátette: ha ők hazudtak, a Fidesz négyszer annyit hazudott.
