Ezúttal az Oktogon volt a helyszín, ahol percek alatt csuklyás rendbontók kisebb tömege gyűlt össze (békés nézők nagyobb tömege mellett), a rendőrség azonban még azelőtt akcióba lépett, hogy komolyabb zavargások kezdődhettek volna. A nagykörút Oktogon és Nyugati közötti szakaszán az utat teljes szélességében rohamrendőrök menetoszlopa foglalta el. Láthatóan célzottan vadásztak a bajkeverőkre – a menetoszlopból időnként kisebb csoportok váltak ki, akik kiemeltek egy-egy embert a járókelőkkel és riporterekkel teljesen összemosódott tüntetők tömegéből. A karhatalom ezúttal buszokat, csapatszállítókat és civil személyautókat is felhasznált, valamint új típusú, erősebb könnygázt – az összecsapások így kevésbé voltak súlyosak, mint az elmúlt napokban, hajnali három körül lényegében véget is értek. Ennek másik fő oka az lehetett, hogy az eddigi randalírozások miatt már 137 személyt vettek őrizetbe, az ő „hiányukat” pedig megérezték a teljesen szervezetlen rendzavarók. A Kossuth téren éjjel fél 2-re mindössze 3-400 főre olvadt a tömeg.
