BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nokia: meghízik a komáromi gyár

A Nokia ötvenmillió eurós beruházással 30 ezer négyzetméterről 50 ezerre bővíti komáromi gyártóbázisának alapterületét, illetve csaknem megduplázza gyártókapacitását - jelentette be a cég.

2004. január 22. csütörtök, 14:53

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Jelenleg a társaság kétezer főt foglalkoztat, s reményei szerint a komáromi térségből bővíteni tudja létszámát az új gyártósorokhoz. A beruházás idén indul, s a tervek szerint szeptemberben már az új egységből is kikerülhetnek a mobiltelefonok.

A Nokia terjeszkedési terveit már a múlt héten sejteni lehetett, amikor Matti Vanhanent, Finnország miniszterelnökét elkísérte Magyarországra Yrjö Neuvo is, a Nokia igazgatósági tagja.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet