BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mégis a Fehérvári útig menne az 1-es villamos

2010. április 12. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Átdolgozzák az 1-es, 3-as villamos fejlesztési terveit - döntött hétfői ülésén a főpolgármesteri kabinet. Az elmúlt hetek előkészítő tárgyalásain kirajzolódtak a projekt műszaki tartalmának legfontosabb lehetséges módosítási irányai. Elmarad a járműbeszerzés, ugyanakkor az 1-es villamos vonalát a Budafoki út helyett a Fehérvári útig hosszabbítanák meg, míg a 3-as villamos pesterzsébeti vonalának meghosszabbítására nem kerülne sor. A fővárosi közgyűlés március 10-i ülésén foglalkozott utoljára az 1-es és 3-as villamos vonalának továbbfejlesztését célzó uniós projekttel, és határozatot hozott arról, hogy a pályázat átdolgozása miatt a támogatási szerződés megkötésére rendelkezésre álló határidő meghosszabbítását kéri a Nemzeti Fejlesztési Ügynökségtől. A város vezetése arról is határozott, hogy az NFÜ-vel történő tárgyalások lefolytatására szakértői munkacsoportot hoz létre, bevonva a munkába a VEKE képviselőit is.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet