Reggeli tejeskávé péksüteménnyel, ásványvízzel 1200 forint, ebéd menüben 900-1500, vacsora, pohár vörös borral egy felső középkategóriás étteremben 4200-5000. Ilyen árakra kell számítania egy képviselőnek szűk munkakörzetében, a Belvárosban, de ha ügyesen intézi az életét, mindezt megúszhatja. A parlamenti büfé legendásan olcsó, a lobbisták szerint ha egy képviselő épp nem reprezentál, szervezkedik vagy ügyet intéz, hanem a parlamenti operatív munkára összpontosít, akkor ott étkezik. Az Országházban az alagsorban 95 forint a presszókávé, míg az emeleten 230, ezzel szemben a politikusok által kedvelt Dunapark Kávéházban 400 forintot is elkérnek. A menü helyszínválasztása nem annyira egyértelmű: 1100 lent, 1700 fent, ami erősen passzol a belvárosi menüárakhoz (a külső városrészekben ennek a fele is lehet).
A képviselők körében most a Cafe Picard és a Parlamenttől kissé távolabb eső Dunapark a legfelkapottabb hely, de közéjük tartozik a konyhájáról régóta ismert Biarritz is. A Picardban egy svédasztalos menü 4500-nál kezdődik, egy főétel 3000-4000 forint, hasonló az árszínvonala a másik két helynek is. (A Biarritzban az ebédet olcsóbban is meg lehet úszni az 1650 forintos turistamenüvel.) A Signóban csak 290 a kávé és ebédre 850-ért tapast is kínálnak - ezzel akár ki lehet húzni vacsoráig -, egy főétel átlagban 3000 alatt marad, sőt 2000 alatt is találni.
A lobbisták szerint egy képviselő kevésből is megoldhatja az életét, hiszen annyi lobbiszituáció akad, hogy ha csak minden ötödik lehetőségnél ül le vacsorázni, komoly súlyfelesleget szedhet össze a ciklus végére. A magyar politikusok - mivel nincs nagy hagyománya itthon a legális lobbizásnak - nem szívesen mutatkoznak mindenki előtt egy-egy ezzel foglalkozó céggel vagy emberrel, gazdasági szereplővel, még ha teljesen etikusan, az írott és az íratlan szabályoknak megfelelően zajlik is a tevékenység. A belvárosi lobbihelyeket csak a legtranszparensebb, hivatalos ügyekhez használják, ha valóban komoly az ügy, első körben irodában találkoznak, de csak a legnagyobbakkal. Második körben jöhet egy nem felkapott, nem magyarok által látogatott hely, ezek pedig a szállodák éttermei. Mindig a lobbicég vagy a lobbista fizet, ezért még nem vár el semmit. Csak akkor kerül a politikus fizető helyzetbe, ha valóban operatív munkát végeznek közösen és olyan sokszor találkoznak, hogy a "visszahívás" szinte kötelező. A lobbicég jellemzően elszámolja a költségeit, a lobbistának erre külön kerete van, amit vagy veszteségként ír le, vagy a saját tiszteletdíjából fedez.
