BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nyolcmillióra büntették a Tescót

2010. április 7. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egy átlagos akciós időszak általános bosszúságait tárta fel a Gazdasági Versenyhivatal a Tesco-Globál Áruházak Zrt.-nél. A hivatal egy 2008. őszi és 2009. tavaszi időszakban gyakorolt tisztességtelen kereskedelmi gyakorlata miatt vizsgálódott a hipermarketláncnál és megállapította, hogy a társaság egységeiben több termék nem volt kapható a meghirdetett akciós időszakban. Volt olyan termék is, amely nem rendelkezett a reklámban hirdetett tulajdonságokkal.

Ez önmagában már a versenyhivatalnál sem verné ki a biztosítékot, ám kiderült: a Tesco menet közben értesült a beszállítóitól, hogy nem lesznek meg a reklámozott termékek vagy nem lesz elegendő mennyiség belőlük, mégsem tartotta vissza a hirdetéseit. (Az akciós margarinnál például késve adta le a rendelést és a gyártó jelezte, hogy nem tudja a kért mennyiséget szállítani, egy desszert esetében rosszul szervezte meg a logisztikát és nem érzékelte a hibát, míg két játék esetében tudomást szerzett arról, hogy a szállító képtelen a kívánt mennyiségben szállítani. Két elektronikai berendezést pedig nem a valós tulajdonságokkal hirdetett.) A versenyhivatal 8 millió forintra bírságolta a céget. Súlyosbító körülmény volt, hogy a Tesco nagy forgalmú társaság és nem először kapott büntetést hasonló problémák miatt.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet