A tavalyi lendület még az idei első félévben is viszi az építőipart. Az építőanyag-gyártók a későbbiek miatt sem aggódnak, hiszen ők jelentősen profitálhatnak a szomszédos országokban tapasztalható felfutásból. Főleg a román és az ukrán építőipar teljesítménye nő ugrásszerűen (Romániában például tavaly 18 százalékkal bővült a szektor), így több építőanyagból is hiány van. A magyarországi árszint ráadásul a régióban az egyik legalacsonyabb, ezért a gyártóknak megéri a határon túlra fuvarozniuk árujukat. Az építőanyag-forgalmazók ugyanakkor összességében a forgalom további csökkenésére és a csődök számának növekedésére számítanak idén. A Raab Karchernél ezzel együtt is az árak jelentős, inflációt meghaladó mértékű emelkedését prognosztizálják. Az áremelések oka, hogy a tavalyi gázáremelést még csak részben építették be áraikba a gyártók, ezenkívül jelenleg több termékből is hiány van a piacon. A szigetelőanyagok iránt például annyira megugrott a kereslet a gáz és a távfűtés árának emelkedése miatt, hogy akár heteket is várni kell egy-egy szállítmányra.
