BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Áram: átlagosan téli a fogyasztás

2006. július 20. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A villamosenergia-ellátásban csak akkor lehetnek problémák, ha az import teljesen leáll, de ekkor sem kell a fogyasztás korlátozásától tartani, mert a tartalékok elegendőek – mondta lapunknak Oroszki Lajos, a Magyar Villamosenergia-ipari Rendszerirányító Zrt. (Mavir) vezérigazgató-helyettese, aki szerint a Nyugat-Európában vagy Észak-Amerikában előforduló rendszerösszeomlásokra idehaza biztosan nem kell számítani. Az utóbbi hetekben a napi igény 2-3 százalékkal kevesebb, mint június végén, amikor a fogyasztás megközelítette a 6000 megawattot. Ezen a nyáron az igények 4-5 százalékkal magasabbak a tavalyi hasonló időszaki adatoknál, megközelítik egy átlagos téli nap szükségletét. Amennyiben a következő héten folytatódik a kánikula, akkor néhány százalékkal a június végi rekordértéknél is magasabb lesz a fogyasztás, de az igények az idén már nem nőnek jelentősen. A magyarországi elektromos hálózatnak most a szokásosnál jóval nagyobb terhelést kell elviselnie, ez a hűtőgépek fokozott igénybevételének és az egyre nagyobb számú légkondicionáló berendezésnek tulajdonítható – és ez az elkövetkező nyarakon sem fog csökkenni.

Vajnai Lajos
Vajnai Lajos

Ez is érdekelhet