A hazai vágásokat szeretnék teljes egészében magyar alapanyagból biztosítani, jelenleg azonban nincs elegendő sertés, így kénytelenek importálni – mondta Piero Pini, a kiskunfélegyházi Hungary Meat Kft. tulajdonosa beszállítói előtt kedden. A régió legkorszerűbb és legnagyobb kapacitású sertésvágóhídját működtető társaság idei forgalma a tavalyi 13,7 milliárd forint után, a tervek szerint 32–39 százalékos növekedéssel 18-19 milliárd forint között alakul, elfogadható nyereség mellett. A 400 főt foglalkoztató cégnél jövőre 20 milliárd forint körüli árbevételt várnak.
Az 1997-ben alapított cég tulajdonosa felhívta a figyelmet arra, hogy idén hetente 7 ezer magyar kis súlyú, 1,5 ezer import-, illetve 1,2 ezer tenyésztésből kikerült – összesen 9,7 ezer – sertést vágnak, ezt a szintet jövőre a piactól függően heti mintegy 12 ezer állatra szeretnék növelni. Ez éves szinten 380 ezer sertést jelent ebben az évben, míg jövőre 500 ezret. A társaság különben jelenleg sertés és szarvasmarha vágásával, valamint feldolgozásával foglalkozik, de rendelkezik ló és juh vágására alkalmas technológiával is.
A Hungary Meat termelésének mintegy 70 százalékát külföldön adja el, a cég kereskedelmi tevékenysége főként Japán, Dél-Korea, Olaszország, Spanyol- és Németország, illetve Románia felé irányul. Az erős exporttevékenység mellett a magyar piacot is szeretnék fejleszteni, ebben segíthet a közelmúltban bevezetett védőgázas csomagolási rendszer.
(A sertéspiacról szóló cikkünk a 15. oldalon)
