BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Dinamikusan nő a Szentkirályi

2004. október 27. szerda, 19:18

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tóth László Levente
Szemben a 2003-as 0,2 százalékkal, az idei első félévben 4 százalékos piaci részesedést mondhatott magáénak a Szentkirályi Ásványvíz Kft., amely év végére 7 százalékos arányt vár, 1,5 milliárd forint árbevétel mellett – mondta tegnapi sajtótájékoztatóján Balogh Levente, a cég ügyvezető igazgatója. A társaság profitját visszaforgatják, idén például 150 millió forintos reklámkampányt folytatnak. Emellett beruházásaikat is önerőből finanszírozzák, mivel két 40-40 millió forintos pályázatukat forráshiányra hivatkozva elutasították. Ennek ellenére egymillió euróért fejlesztették a palackozósort, további egymilliárd forintért pedig egy 2500 négyzetméteres üzem építését tervezik. A meglévő palackozósorhoz jövőre egy újabbat építenek, azt követően pedig még egyet. Ezzel a bővítéssel a cég várhatóan évi 300 millió liter víz palackozására lesz képes.
A tervek megvalósulása érdekében további pénzügyi befektetőket is bevonnának a vállalkozásba. A világ vezető forgalmazói közül már érkeztek megkeresések, de a cégvezető szerint hungarikumnak számító terméket magyar tulajdonban szeretnék tartani, ezért kizárólag magyar tulajdonú vállalatokban gondolkodnak. Míg országosan 70 százalékos a szénsavas vizek aránya a piacon, a Szentkirályi esetében ez fordított: a szénsavmentes aránya 60 százalék. A tervek szerint a társaság 2005-ben itthon vezető forgalmazó lesz 12–15 százalékos piaci részesedéssel, nemzetközi szinten pedig a világ élmezőnyében szerepel majd. A fejlődést jól mutatja, hogy már most több hazai és multinacionális kiskereskedelmi láncban értékesítik termékeiket.

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet