BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gyógytelefonnal erősít a Flextronics

2004. szeptember 28. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Osztrák-magyar együttműködésben kifejlesztett telefon gyártásába kezdett Ausztriában a Flextronics - jelentették be a társaság tegnapi sajtótájékoztatóján. A cég osztrák gyára inkubátorként működik, a legfejlettebb technológiát igénylő eszközöket általában ott kezdik el gyártani, majd az összeszerelést áttelepítik más országokba, így a magyar összeszerelő üzemek később jó eséllyel pályázhatnak a gyártásra. A Vitaphone tulajdonképpen egy mobiltelefon, amely képes EKG készítésére, globális helymeghatározásra, illetve vészhívásra. A jelenleg 800 euróba kerülő készüléket a Flextronics az egyelőre csak Ausztriában működő Vitafone GmbH számára gyártja. A Vitaphone a készülék mellé - a magyar pénztárcáknak meglehetősen borsos árú - szolgáltatást is kínál, amelynek az a lényege, hogy a telefonnal készült leleteket egy központban orvosok segítségével elemzik és szükség esetén a beteghez szakembert küldenek, enyhébb esetben tanácsokat nyújtanak. Tervei szerint a Vitaphone szolgáltatásával hamarosan megjelenik Svájcban és Hollandiában, Kelet-Európában azonban egyelőre nem, s Magyarországon is inkább a rendszer értékesítését tűzték ki célul.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet