BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ásványvíz: többet olcsóbban

2004. szeptember 6. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A hűvösebb nyár ellenére is folytatódik az ásványvízfogyasztás két számjegyű növekedése, eddig mennyiségben 16 százalékkal több termék fogyott, míg értékben csak 8 százalékos erősödés mutatkozott a tavalyi adatokhoz képest – derül ki a GfK Hungária Piackutató felméréséből. A vevők összesen több mint 20 milliárd forintot költöttek a termékre. Az értékbeni gyengébb növekedésre az ad választ, hogy a háztartások az ásványvíz-beszerzéseik 60 százalékát diszkontban (33 százalék) és hipermarketben (27 százalék) bonyolítják le. Tendencia, hogy a vásárlók egyszerre nagyobb mennyiségben veszik az ásványvizet.
Az elemzésből az is kiderül, hogy a háztartások 6 százalékkal kevesebb szénsavas üdítőt vásárolnak, ám ennél a szegmensnél a vásárlások értéke – a forgalomcsökkenés ellenére – változatlan maradt. Ugyancsak növekedett a gyümölcsléfogyasztás, ami azt feltételezi, hogy a magyar háztartások a trendnek megfelelően igyekeznek egészségesebbé tenni táplálkozásukat. Ezt támasztja alá az is, hogy a gyümölcsjoghurtoknál mind mennyiségben, mind értékben 15 százalékos növekedés volt tapasztalható. Tejből azonban nem fogyott több a háztartásoknál.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet