A hűvösebb nyár ellenére is folytatódik az ásványvízfogyasztás két számjegyű növekedése, eddig mennyiségben 16 százalékkal több termék fogyott, míg értékben csak 8 százalékos erősödés mutatkozott a tavalyi adatokhoz képest – derül ki a GfK Hungária Piackutató felméréséből. A vevők összesen több mint 20 milliárd forintot költöttek a termékre. Az értékbeni gyengébb növekedésre az ad választ, hogy a háztartások az ásványvíz-beszerzéseik 60 százalékát diszkontban (33 százalék) és hipermarketben (27 százalék) bonyolítják le. Tendencia, hogy a vásárlók egyszerre nagyobb mennyiségben veszik az ásványvizet.
Az elemzésből az is kiderül, hogy a háztartások 6 százalékkal kevesebb szénsavas üdítőt vásárolnak, ám ennél a szegmensnél a vásárlások értéke – a forgalomcsökkenés ellenére – változatlan maradt. Ugyancsak növekedett a gyümölcsléfogyasztás, ami azt feltételezi, hogy a magyar háztartások a trendnek megfelelően igyekeznek egészségesebbé tenni táplálkozásukat. Ezt támasztja alá az is, hogy a gyümölcsjoghurtoknál mind mennyiségben, mind értékben 15 százalékos növekedés volt tapasztalható. Tejből azonban nem fogyott több a háztartásoknál.
