Utoljára 2003 második negyedében regisztrált a Visa nagyobb negyedévi kártyás fizetési forgalmat, mint ez év első három hónapjában. A nemzetközi kártyacég kimutatásai szerint a március 31-ét megelőző év során magyar Visa-kártyákkal összesen 934 millió dollárnyi forgalmat bonyolítottak, ami éves szinten 42,6 százalékos növekedést jelent. Ehhez az idei év első három hónapjában havonta 68,7 millió dolláros költés szükségeltetett. A kártyaszám növekedése viszont megtorpant: összesen 45 ezer új Visa-plasztikkal nőtt a hazai állomány az első három hónap alatt - március végén így 2,245 milliós volt a kártyacég magyar „tábora”. Az elmúlt év utolsó negyedévében még 50 ezer fölött volt az új kibocsátású kártyák száma. Növekszik a kártyás fizetések részaránya: míg a 2003-as statisztikák arról szóltak, hogy a 60 milliónyi kártyás tranzakció 36,6 százaléka volt fizetés, addig a márciussal záródó évben már a 62 millió tranzakció 38 százalékában, összesen 23,5 millió alkalommal a POS-terminálokon keresztül történt a fizetés.
