BUX 139331.12 0,02 %
OTP 45140 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jó évet zárt a TNT

2004. május 25. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A nem túl kedvező piaci körülmények ellenére is negyedével, 6,92 milliárd forintra növelte forgalmát tavaly a TNT Express Worldwide Hungary Kft. – mondta tegnapi sajtótájékoztatóján Járosi Márton, a cég ügyvezető igazgatója. Járosi szerint a jó eredmény elsősorban annak köszönhető, hogy jelentős mértékben sikerült bővíteniük az ügyfélbázisukat, elsősorban a kis- és középvállalkozások körében. Az uniós csatlakozás középtávon jelentős fellendülést hozhat a közúti és légi szállítások területén, s ezért a társaság idén is két számjegyű növekedést remél. A TNT eddig közel 11 millió eurót invesztált közép-kelet-európai hálózatának fejlesztésébe, amelyből több mint hárommilliót a tavaly megnyitott budapesti logisztikai központra fordított.
A 420 főt foglalkoztató magyar TNT a 2003-as nehézségeket a szolgáltatás bővítésével ellensúlyozta; tavaly indította el például a Szerbiába irányuló közvetlen közúti expressz szállítást, illetve a naponta Budapest—Temesvár között közlekedő légijáratot. Ezzel együtt a járműpark mintegy 40 százalékkal, 92 egységre nőtt. A társaság – bár fizetett osztalékot – a nyereség jelentős részét, 576 millió forintot idén is beruházásra fordítja. A cég tulajdonosa, az amszterdami tőzsdén jegyzett TPG-csoport tavaly 11,86 milliárd eurós bevételt könyvelhetett el, míg az adózás előtti nyeresége 767 millió euró lett.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet