Az oktatási tárca januártól, a diákokat képviselő HÖOK csak a jövő év szeptemberétől emelné a kollégiumi díjakat - adta hírül a hvg.hu. A minisztérium nem egyeztet tovább a hallgatói szervezettel, ugyanis immár az idén szeptemberre tervezi a drágulást. A HÖOK elnöke ugyanakkor bízik benne, hogy a tárca nem zárkózik el az egyeztetésektől, hiszen ők a 2005. szeptemberi emelést tartanák elfogadhatónak. A tervezett januári növeléssel párhuzamosan a kollégiumi és lakhatási támogatás a jelenlegi ötezerről nyolcezer forintra nőne. A tervek szerint jövőre a kollégiumoknak járó támogatás a szolgáltatás színvonalától függően 5, 10 és 15 ezer forint lenne.
