BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vége a vitának a kollégiumi díjakról?

2004. május 24. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az oktatási tárca januártól, a diákokat képviselő HÖOK csak a jövő év szeptemberétől emelné a kollégiumi díjakat - adta hírül a hvg.hu. A minisztérium nem egyeztet tovább a hallgatói szervezettel, ugyanis immár az idén szeptemberre tervezi a drágulást. A HÖOK elnöke ugyanakkor bízik benne, hogy a tárca nem zárkózik el az egyeztetésektől, hiszen ők a 2005. szeptemberi emelést tartanák elfogadhatónak. A tervezett januári növeléssel párhuzamosan a kollégiumi és lakhatási támogatás a jelenlegi ötezerről nyolcezer forintra nőne. A tervek szerint jövőre a kollégiumoknak járó támogatás a szolgáltatás színvonalától függően 5, 10 és 15 ezer forint lenne.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet