BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Postahelyek jelenhetnek meg a takarékszövetkezetekben

2004. május 19. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

- Nem akarjuk a Magyar Posta üzleti érdekeit sérteni, célunk az, hogy segítséget nyújtsunk a kistelepüléseknek legújabb gondjuk, a postahelyek megszüntetése kapcsán - közölte Csicsáky Péter, a Magyar Takarékszövetkezeti Bank vezérigazgatója, miután bejelentette: a takarékszövetkezetek elképzelhetőnek tartják, hogy kirendeltségeikre beengedjék a postai szolgáltatásokat. Úgy véli, számos szinergiát rejtene az együttműködés - példaként említette, hogy pénzszállító autóik minden nap végigjárják a szövetkezeti fiókokat, s ekkor postai küldeményeket is kiszállíthatnának. A szövetkezeteknek is jól jönne a pluszfeladat, hiszen nem mindegyik kirendeltség tudja kitermelni a költségeit. Ez persze nem mindig elvárás, hiszen a szövetkezetek tagsága a helyiekből áll össze, s számukra egyéb szempontok is vizsgálandók. Ennek kapcsán a vezérigazgató úgy vélekedett, hogy a postai szolgáltatások beengedése a szövetkezeti fiókokba nem csak további bevételgenerálás miatt fontos a takarékszövetkezeteknek, hanem a társadalmi elismertségüket is növelheti.
A vezérigazgató szerint az új szolgáltatás felvétele esetleg még a további terjeszkedésben is segítheti a szövetkezeteket, miután a jelenleg az állandó postai ellátási kötelezettség alól mentesülő 600 fő alatti településeken mindössze 44 szövetkezeti kirendeltség van az 1700-ból. A vezérigazgató nem gondolja úgy, hogy a postai szolgáltatások beengedése a fiókokba sérti a Magyar Postával stratégiai együttműködési megállapodást kötő Erste/Postabank érdekeit.

Diószegi József
Diószegi József
Nagy Nándor László
Nagy Nándor László

Ez is érdekelhet