BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az év elején kevesebb volt az állami építési megrendelés

2004. március 23. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az első negyedévben visszaestek az önkormányzati és állami építési megrendelések – mondta az Országos Lakás- és Építésügyi Hivatal (OLÉH) tegnapi tanácskozásán Tolnay Tibor, az Építési Vállalkozók Országos Szövetségének (ÉVOSZ) elnöke. Ugyanerre hívta fel a figyelmet Fegyverneky Sándor, az OLÉH elnöke is, s hangsúlyozta, hogy az építőipar eredményes működéséhez a lakáshoz jutás támogatásában és a lakáspolitikában „paradigmaváltásra van szükség”. A bérlakásépítésben például nem az épületek, hanem a bérlők támogatását szorgalmazta. Az erről szóló rendelettervezetet már el is készítették.
A hivatal ismét javasolja a kormánynak a panelpályázat kiírását. A lakásszövetkezeti törvényen az OLÉH még dolgozik, ám Pál Tibor, a BM politikai államtitkára úgy véli, hogy az rövidesen a parlament elé kerülhet. Fegyverneky az egyik legfontosabb idei feladatnak az építésügyi törvény módosítását tartja.
A konferencián szóba kerültek az építési ágazat egyéb problémái is. Tolnay kiemelte, hogy kevés a képzett hazai munkavállaló, s ezért szükségük lesz a szomszédos, az Európai Unióhoz ebben a körben nem csatlakozó országokból származó munkavállalókra. A fekete- és szürkegazdaságban vastagon érintett építőipart szerinte fehérítené, ha a munkavállalóknál egy alsó határt adó bértarifa-táblázatot dolgoznának ki. Az építőiparban tavaly átlagosan csak 0,7 százalék volt a termelés növekedése – mondta Tolnay, ezen belül a kis cégeké néhány százalékkal nőtt, míg a nagyoké 5,2 százalékkal csökkent.

Vigh Zsolt György
Vigh Zsolt György

Ez is érdekelhet