Az OTP Bank Rt. hétfő esti határozata értelmében július 12-étől 150-200 bázisponttal emelkedik a bank egyes hiteltermékeinek kamata. A pénzintézet közleménye szerint a lakás- és áruvásárlási hitelek kamatszintje nem változik. Két százalékponttal drágul ugyanakkor a folyószámlákhoz kapcsolódó hitelkamat: az A-hitel rendszeres jövedelem-jóváírás mellett 19,5, betétlekötés mellett 16,5 százalékos kamattal, a B-hitel 21,50, a C-hitel pedig 19,5 százalékos kamattal lesz hozzáférhető. A 200 bázispontos emelés után a pénzintézet szabad felhasználású jelzáloghitele 17 százalékon lesz elérhető a bank ügyfeleinek.
A legnagyobb kereskedelmi bank a betétoldalon szintén csak július 12-én - a június 19-i második jegybanki kamatemelés után közel egy hónappal - módosít: a pénzintézet valamennyi betétkonstrukciójánál kamatemelésről döntött, ám a 100-225 bázispontos kamatemelés konkrét formáiról még csak találgatni lehet. A pénzintézeti közlemény szerint az eddig 4,0-5,15 százalékos éves kamatot fialó lekötött betétek 5,5-7,15 százalékos kamatot fizetnek majd, míg a megtakarítási számlákon őrzött pénzek 5 millió forint felett a korábbi 5,25 százalék helyett 7,5 százalékkal kamatoznak majd.
Folytatja kamatmódosításait az MKB is. A bank a július 1-jére beharangozott 0,5 százalékpont után július 10-től további 175 bázisponttal megemeli támogatás nélküli forint-lakáshiteleinek kamatszintjét, amelyekhez így a választott kamatperiódustól függően 14-15,25 százalékon lehet majd hozzájutni. A bank a hétfőtől érvényben lévő 100-125 bázispontos kamatlépés után további 50-150 bázispontos kamatemelést harangozott be a lekötött betéteknél is, a legjobban a 10 millió feletti betétek kamatai nőttek. Az IC Bank 100-150 bázispontos lakossági betétkamat-emelésről határozott, míg a Volksbanknál egységesen 1,5 százalékponttal kúszott feljebb a magánbefektetőknek kínált kamatszint.
