BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hatan a Postabankért

2003. június 25. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A tenderdokumentációt megvásárló hét társaság közül végül hatan adtak be pályázatot a Postabank 99,665 százalékos részvénycsomagjának megvásárlására a tegnap déli határidőig - tudósított közleményében az ÁPV Rt. A lapunk kérdésére a pályázás tényét megerősítő három bank (Budapest Bank, HVB, OTP - ez utóbbi a rá jellemző transzparenciával közleményben is megerősítette az indulást) mellett tegnap az Erste Bank bécsi képviselői is jelezték az ajánlattétel tényét. Ugyanakkor a tenderdokumentáció megvásárlását korábban hivatalosan is bejelentő K&H meglepetésre a pályázattal kapcsolatos titoktartási kötelezettségvállalásra hivatkozva nem kívánt információt adni arról, hogy továbbra is versenyben van-e a Postabankért. Az ÁPV Rt. is bejelentette, hogy a tranzakció sikere és a verseny tisztasága érdekében a pályázattal kapcsolatban további részleteket a végleges döntésekig nem hoz nyilvánosságra. Információnk szerint ugyanakkor a jövő hét elején ül össze a tenderértékelő bizottság, hogy döntsön a pályázatok érvényesítéséről. Az indikatív ajánlatok kiértékelésére, a versenyzők második körbe hívására az ÁPV Rt.-nek 30 napja van. Korábbi bejelentés szerint ugyanakkor a bank adatszobája már három hét múlva fogadni tudja a második körbe jutott pályázók képviselőit.

Nagy Nándor László
Nagy Nándor László

Ez is érdekelhet