Tavaly - az előzetes adatok szerint - konszolidált szinten 20,6 milliárd forint bevételt produkált a PanTel s a cég éves viszonylatban először 2002-ben ért el pozitív EBITDA-t: 600-700 millió forintot - mondta Törő Csaba, a PanTel márciusban leköszönő vezérigazgatója, aki továbbra is megtartja az ugyancsak KPN-cég, az EuroWeb International elnök-vezérigazgatói tisztét. Az ötéves múltra visszatekintő társaság a piacnál gyorsabban növekedett az elmúlt években - mondta Törő -, ehhez hozzájárultak az akvizíciók, illetve a társaság külföldi terjeszkedése. A PanTel 14 milliárdos tavalyi bevételének több mint 40 százaléka már a szomszédos országok piacáról jött össze. A PanTel idén konszolidált szinten 15, míg az anyavállalalat szintjén 23-24 százalékos bevételnövekedésre számít - mondta Jan Mulder, aki 2000 augusztusától dolgozik a PanTelnél, 2002 májusától a cég vezérigazgató-helyettese, március 1-jétől pedig első számú vezetővé lép elő. A társaság vezetése a tavalyi mintegy 700 millió forint EBITDA után 2003-ban már cashflow-pozitív eredményre számít. A cég tulajdonosai mostanáig 30 milliárd forint értékű befektetést hajtottak végre, amivel egyrészt megalapozták a 3500 kilométeres hazai hálózatot, másrészt lehetővé tették, hogy a társaság kábelei átérjenek az országhatáron, s ezzel megalapozták a teljes körű távközlési szolgáltatásokat kínáló cég külföldi jelenlétét. A PanTel egyébként további terjeszkedésre készül: főként a környező országok piacain akar megjelenni, ahol partneri kapcsolatot kíván kialakítani a külföldön terjeszkedő magyar távközlési vállalkozásokkal. Jan Mulder elmondta, hogy a Moltelecom után rövidesen megszerzik a Novacomot, a bankok és a cég igazgatósága ugyanis már jóváhagyta az akvizíciót s az ügylet jogi zárása folyamatban van. A leendő vezér bírálta a távközlés jogi szabályozását, egyebek mellett sürgette a számhordozhatóság bevezetését, a szolgáltató-előválasztás és a szolgáltatóválasztás lehetővé tételét.
