Az Electro World második áruházának megnyitója mentes volt a botrányoktól, annak ellenére, hogy reggel már hét-nyolcezren várakoztak az áruház előtt. A megnyitót megelőző napon, szerda este már több tucat érdeklődő várta a nagy eseményt, számukra bizonyára rossz hír volt, hogy a termékekből mindenki csak egyet vásárolhatott. Vélhetően ennek köszönhető, hogy délután is tudtak akciós áruval szolgálni az áruház alkalmazottai. Délutánra fogyott el az olcsó videó, porszívó, mikró - tájékoztatta lapunkat Sebestyén Péter, az Electro World Magyarország Kft. ügyvezetője. Szerinte a mostani megnyitó sokkal kulturáltabbra sikerült, mint a korábbi, a budaörsi.
Jelentős forgalmat bonyolított le a budaörsi Electro World is, ám a soroksáriban lapzártánkig háromszor annyi terméket értékesítettek. A forgalom értékéről, illetve a vevők számáról nem érkezett hír.
A soroksári áruház megnyitója a konkurenciát is érintette, a Media Markt az egyébként mindennap alkalmazott akcióit most az Electro World slágertermékeihez igazította.
Várhatóan jövő tavasszal nyitja Budakeszin harmadik áruházát az Electro World. Sőt, a hírek szerint a cég jövő ősszel megnyitja negyedik hazai „támaszpontját” is, amelynek helyszíne egyelőre nem ismert.
A vállalat a soroksári áruház megnyitásánál is rendkívül alacsony árakat állapított meg, ám a jelek szerint most a beszállítók is támogatták az akciókat. Ennek Sebestyén szerint a cég kilenc hónapos meggyőző tevékenysége az oka.
H. Gy.
