A világ legnagyobb szoftvergyártóit tömörítő Business Software Alliance (BSA) Magyarországon is kezdeményezte a jogérvényesítési eljárások számának növelését, amitől az illegális programhasználat drasztikus visszaesését várja. A szervezet lehetőséget ad egy megye vagy régió cégei számára, hogy azok 30 napos türelmi idő alatt rendbe tegyék szoftvergazdálkodásukat. Budapesten október 31-én járt le a határidő. A felmérések szerint a vállalkozások pozitívan reagáltak a kezdeményezésre: igénybe vették a BSA tanácsait, többségük rendbe tette szoftverparkját. Ettől függetlenül azonban a BSA még így is több tucat büntetőfeljelentést tesz az illegális programok használata miatt - derült ki a cég tegnapi tájékoztatóján.
H. Gy.
