Az Allianz Hungária Biztosító Rt. az árvízkárok fedezetére mintegy félmilliárd forintot különített el, ugyanakkor összességében ennél kisebb kifizetésre számítanak a cégnél a természeti katasztrófa kapcsán - mondta lapunknak Sipos József, a társaság ügyvezető igazgatója. Az Allianzhoz az utóbbi időszakban beérkezett - mintegy kétezer - árvíz- és viharkár-bejelentés csaknem százmillió forint kárigényt jelent. Ebből valamivel több mint 20 millió származik a borsodi térségből, a többi az ország egész területén oszlik meg. A kifizetések részben megtörténtek, ugyanis vannak már rendezett ügyek, illetve az Allianz a károk mértékétől függően 20-500 ezer forint közötti előlegeket is folyósított a rászorulóknak. Sipos elmondta, hogy két-három hét, legfeljebb egy hónap alatt rendezik a kifizetéseket. A víz levonulása után, a száradás során is keletkezhetnek újabb károk, ezeket utólagos szemlék alapján rendezik majd - tette hozzá az ügyvezető. A tényleges felmérés persze csak az árvíz levonulása után kezdődhet meg.
Az OTP Garancia Biztosító Rt. marketingigazgatója, Vályogos Győző lapunknak elmondta, hogy cégükhöz már több száz bejelentés érkezett, de felhívta a figyelmet arra, hogy az összesítés még várat magára, hiszen sokan csak a víz levonulása után jelentik majd be igényüket. Arról, hogy az áradás kapcsán mekkora kifizetést kell teljesítenie a cégnek, Vályogos nem kívánt becslésekbe bocsátkozni. Az ÁB-Aegon Biztosító Rt.-hez tegnap egy tucat bejelentés érkezett, valamennyi elöntési kár volt, eddig bejelentett mintegy három és fél ezer kárigény megközelítőleg 200 millió forint kifizetését eredményezheti. A biztosító illetékesétől megtudtuk, hogy leginkább ingatlankárokra számítanak, hiszen az árvíz előtt volt idő a mozgatható ingóságok kimentésére.
(NAPI)
