BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kilép a nemzetközi tőkepiacra az FHB

2002. július 28. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A pénteki rendkívüli közgyűlésen módosították a Földhitel- és Jelzálogbank Rt. (FHB) alapító okiratát, így a hitelintézet a jövőben akár a nemzetközi tőkepiacon is gyűjthet forrásokat, s akár külföldön is nyithat képviseletet vagy kirendeltséget - tudatta közleményében a társaság. A közgyűlés döntött a már várt személyi változásokról is. Gyuris Dániel, a bank vezérigazgatója, egyben az igazgatótanács (it) tagja megtartotta mindkét pozícióját, a bank elnöke Vági Márton lett. Az it új külsős tagja Egressy Zoltán, Oláh Lajos, Vági Márton, belső tagja pedig Harmati László lett. (Az it visszahívott tagjai: Bartal Róbert, Csomós József, Nemes Károly, Regenye Etelka és Telekes György.) A felügyelőbizottság (fb) összetétele is változott, új tagja Somfai Róbert, Zsámboki Bertalan és Winkler Ágnes lett. (Az fb tagja volt: Vági Márton, Balázs Péter, Beszteri Sára, Kék Mónika és Szűcs István.) A közlemény szerint a változásokra az FHB jelentősen megnövekedett piaci részesedésével összefüggő feladatok végrehajtása miatt volt szükség.
Az új grénium az ülésen egyben elfogadta a bank féléves eredményét. A társaság több mint másfélszeresére növelte a hitel- és jelzáloglevél-állományát, de ilyen ütemben emelkedett a mérlegfőösszeg is. A bank az éves tervben szereplő nyereség-előírást meghaladó féléves eredményt, 100 millió forint adózás előtti nyereséget ért el. Ezt a permanens növekedés mellett a hatékonyabbá váló költséggazdálkodás eredményezte. A társaság az év végére várhatóan a jelzáloghitel-piac 40-50 százalékát szerzi meg.
V. Gy. Zs.

Vigh Zsolt György
Vigh Zsolt György

Ez is érdekelhet