Az Országos Rádió és Televízió Testület (ORTT) keddi ülésén - 4 igen, 2 ellenszavazat és 1 tartózkodás mellett - elfogadta a Magyar RTL Televízió Rt. (RTL Klub) 2001. első féléves beszámolóját, nem fogadta el azonban annak a műsorszolgáltatási szerződés 3.2. számú mellékletére vonatkozó részét, s ezért 5 millió forint kötbér megfizetésére kötelezte a műsorszolgáltatót - tájékoztatott az ORTT. Az ORTT ezen az ülésnapon tárgyalta az MTM-SBS Televízió Rt. (tv2) 2001 első félévére vonatkozó beszámolóját is, amelyet - 6 igen és 1 ellenszavazattal - a kereskedelmi televíziózás történetében először nem fogadott el, valamint a műsorszolgáltatási szerződés 3.2. számú mellékletében foglaltak nem megfelelő teljesítése miatt 12 millió forint kötbér megfizetésére kötelezte a műsorszolgáltatót. Az ORTT a kötbér kiszabását mindkét csatornánál a műsorszolgáltatás nem megfelelő színvonala miatt látta indokoltnak, mivel az nem felelt meg teljes egészében a társaságok vállalásainak.
(NAPI)
