BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Haladékot kaptak a mobilcégek

Az utolsó pillanatban módosította a gazdasági bizottság a helyi adóról szóló, távközlési cégeket érintő szabályt – a passzust a költségvetést megalapozó törvényekhez zárószavazás előtti módosítóként nyújtotta be Rogán Antal, a bizottság elnöke, a szavazásra hétfőn kerített sort a parlament.

2010. december 16. csütörtök, 04:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A módosítás csak félig hozta a háttérlobbi kívánságait: később lép hatályba a szabályozás.

Az eredeti módosítás szerint a nem vezetékes távközlési cégeknek (mobiltelefon- és -internet-szolgáltatást nyújtók) az ügyfeleik lakhelye után kellett volna megfizetniük az iparűzési adót.

Ezzel rosszul jártak volna azok az önkormányzatok, amelyek most a vállalatoknak székhelyet vagy telephelyet biztosítanak, hiszen adott esetben az adó nagy részét biztosan nem a párezer fős Pest megyei településen kellene a társaságnak megfizetnie, az adó eloszlana az előfizetők lakhelye alapján.

A módosítás maguknak a távközlési cégeknek sem jött volna jól, mert mintegy „11 millió telephelyen” kellett volna kiszámítani az adót.

További részletekért keresse a csütörtöki Napi Gazdaságot!

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet