BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem fogadják el a volánbuszosok a bérmegállapodást, újabb sztrájkot fontolgatnak

Kedden ismét folytatódtak a bértárgyalások a MÁV-VOLÁN-csoport és a szakszervezetek között. A többség a hosszabb távú bérmegállapodást is elfogadja, a Szolidaritás Autóbusz-Közlekedési Szakszervezet (SZAKSZ) azonban nem.

2024. január 23. kedd, 17:33

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az érdekképviseleti vezetők többsége leszögezte, hogy csak abban az esetben fogadják el hosszabb távra szóló bérmegállapodást, ha annak konkrét technikai megoldásai és garanciális feltételei vannak. A 2024-es éves bérfejlesztés mértékére, annak módjára tekintettel ugyanakkor további egyeztetéseket tartanak szükségesnek.

Pafféri Zoltán, a MÁV Zrt. vezérigazgatója azt mondta, továbbra is esélyt lát arra, hogy megszülessen a megállapodás januárban – írja közleményében a társaság. A munkáltató oldal ugyanis elmondása szerint megértette, hogy egy hosszabb távú megállapodáshoz szükség van arra, hogy a munkavállalók igényei, a reálbér értékének megőrzését biztosító garanciákra vonatkozóan, teljesüljenek.

A megállapodás szerint a bértárgyalások még januárban folytatódnak, ugyanakkor a Szolidaritás Autóbusz-Közlekedési Szakszervezet (SZAKSZ) eredménytelennek ítélte meg a legutóbbi tárgyalásokat és továbbra is elutasítja a bérajánlatot, a korábbi 25 százalékos bérkövetelését 26,7 százalékosra módosítja.

A múlt heti tulajdonosi ajánlat szerint a bérfejlesztési ciklus során átlagosan legalább 25 százalékkal növekedne a cégcsoport munkavállalóinak alapbére, míg az első évben, 2024-ben, egységesen 70 ezer forinttal nőne a munkavállalók alapbére havonta.

Folytatódik a bérharc, újabb sztrájkot jelenthetnek be a buszvezetők
Elutasítja az Építési és Közlekedési Minisztérium bérfejlesztési ajánlatát a Szolidaritás Autóbusz-közlekedési Szakszervezet. Az újabb sztrájkot napokon belül bejelenthetik.
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet