BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Több embernek is egyszerre hat dózis vakcinát adtak be egy magyar kórházban

Több embert is hat adag vakcinával oltottak be a fővárosi Gottsegen György Országos Kardiológiai Intézetben a napokban - tudta meg a 24.hu, az értesülést pedig Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) is megerősítette.

2022. január 7. péntek, 17:57

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Összesen 12 oltakozónak adtak be fejenként hatdózisnyi vakcinát a Gottsegen kórházban. A problémát az okozta, hogy a vakcinákat ampullákban kapják kézhez az oltópontok, minden egyes ampullában több ember beoltására elegendő oltóanyag van, amit viszont az előírások szerint hígítani kell. Viszont az intézményben tévedésből egy szakdolgozó tévedésből nem hígította fel a vakcinát, ez okozta a túladagolást - írja a portál.

Az Emmi megerősítette az értesülést, álláspontjuk szerint a történtek hátterében egyértelműen emberi mulasztás áll. Közölték, az intézmény a szükséges lépéseket megtette, de azokat nem részletezték.

Orvosszakmai megítélésünk szerint, mely az érintett oltakozók 48 órás, részletes utánkövetésén alapul, az általános oltási reakción kívül egészségkárosodás gyanúja nem merül fel – írta a tárca a 24.hu megkeresésére.

Nem példátlan az eset Magyarországon 2021 májuséban fordult elő ilyen egy szombathelyi férfi esetében. Világszerte több hasonló esetről is beszámoltak már.

Szabó Dániel
Szabó Dániel

Ez is érdekelhet