BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egészségügy: a kormány hadat üzen az importnak

Két tételben 85 milliárd forintot hagyott jóvá a kormány a hazai egészségipari cégek támogatására.

2020. július 24. péntek, 09:13

Fotó: MTI Fotó / Szigetváry Zsolt
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az egészségiparnak adna lendületet a kormány. A Magyar Közlönyben most megjelent határozatok szerint az állam támogatja az egészségipari gyártókat, ezen keresztül a kapcsolódó stratégiai projekteket, programokat és törekedni kell arra, hogy a járványügyi veszélyhelyzet során felmerült importkitettség csökkenjen.

Erre a célra az idei központi költségvetésből 35 milliárd forint használható fel. Egy másik határozatban az idei költségvetésen belül hajtott végre jelentős átcsoportosításokat a kormány.

A Gazdaságvédelmi Alapból a költségvetés Pénzügyminisztérium fejezetébe került az egészségipari vállaltok javítására 50 milliárd forint.

Németh Géza
Németh Géza

Ez is érdekelhet