BUX 139506.72 0,15 %
OTP 45280 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Állami ügynökséghez került a hajózás

A balatoni és a folyami személyhajózás felett a tulajdonosi jogokat csütörtöktől a Magyar Turisztikai Ügynökség Zrt. gyakorolja. Az erről szóló rendelet a Magyar Közlönyben jelent meg.

2019. március 7. csütörtök, 13:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Balatoni Hajózási Zrt. és a Mahart - PassNave Személyhajózási Kft. felett a tulajdonosi jogokat a Magyar Turisztikai Ügynökség Zrt. gyakorolja a szerda késő esti Magyar Közlönyben megjelent rendelet szerint.

A jogszabály csütörtökön lépett hatályba. A tulajdonosi jogokat a Magyar Turisztikai Ügynökség Zrt. 2022. december 31-ig gyakorolhatja - áll a határozatban.

A Balatoni Hajózási Zrt. nemrég került állami tulajdonba, így annak most lett állami joggyakorlója. A Mahart - PassNave Személyhajózási Kft. felett viszont eddig a nemzeti vagyon kezeléséért felelős tárca nélküli miniszter gyakorolta a tulajdonosi jogokat.

Németh Géza
Németh Géza

Ez is érdekelhet