BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Le kellett állítani a paksi atomerőmű egyik blokkját

Le kellett állítani a paksi atomerőmű 2. blokkját egy gépészeti berendezés meghibásodása miatt - írja a Blikk.

2018. október 21. vasárnap, 12:20

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Országos Atomenergia Hivatal (OAH) közlése szerint szombat délután megkezdték a paksi atomerőmű 2. blokkjának leterhelését, amire azután került sor, hogy a blokkot egy gépészeti berendezés meghibásodása miatt le kellett állítani - írja a Blikk.

Az erőműnek négy blokkja van, a mostani leállással 504 MW kapacitás esik ki a termelésből, ami a teljes paksi kapacitásnak körülbelül a negyede.

Az erőmű honlapján feltüntetett információk szerint a blokk várhatóan október 31-én a reggeli órákban lesz ismét névleges teljesítményen.

A kép forrása: MVM Paks

Szabó Zsuzsanna
Szabó Zsuzsanna

Ez is érdekelhet