BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jól ment a Herendi Porcelánmanufaktúrának tavaly

Közel 770 millió forintos adózás előtti nyereséggel zárta az elmúlt üzleti évet a Herendi Porcelánmanufaktúra, a nyereség közel egy évtizede tartó növekedése az idén várhatóan folytatódik - közölte a társaság vezérigazgatója

2015. április 14. kedd, 19:24

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Simon Attila elmondta, az előző évieknél is jobb eredmény alapot ad akár 10 százalékos osztalékfizetésre. Hozzátette: várhatóan ez a tendencia az idén folytatódik, hiszen az év első három hónapjában a magyarországi értékesítés mind a tervet, mind a tavalyi év azonos időszakát meghaladó árbevétellel zárult. Tavaly a manufaktúra magyarországi értékesítési árbevétele több mint 4,5 milliárd forint volt, 2 százalékkal nőtt a korábbi évhez képest.

A működéshez és fejlesztésekhez külső finanszírozást nem kellett igénybe venni - jelezte az igazgató. Kitért arra is, hogy az elmúlt év második fél évétől átlag 4 százalékkal emelték a cég több mint 700 munkavállalójának bérét. Kiemelte: a két évtizede fennálló többségi munkavállalói tulajdont sikerült tavaly stabilan fenntartani.

Simon Attila megjegyezte, hogy a Veszprém megyei vezető cégek 300-as listáján a herendi manufaktúra a 4. legnyereségesebb vállalkozás, a 8. a legtöbb munkavállalót foglalkoztató cégek között, és 48. az árbevétel nagyságát tekintve. Beszámolt arról, hogy a cég 2014-ben a Magyar Állami Operaházzal, Balatonfüred és Tata városával kötött hosszú távú stratégiai partneri megállapodást.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet