BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újra leépített a Posta

Már alig 31 ezren dolgoznak a Magyar Postánál, pedig négy éve még a 34 ezret is meghaladta a foglalkoztatottak létszáma - írta csütörtöki számában a Világgazdaság.

2014. július 31. csütörtök, 07:56

Fotó: Napi Gazdaság / Napi Gazdaság​​
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A lap az állami vállalat második negyedéves kimutatására hivatkozva azt közölte: mintegy négyszáz embernek szűnhetett meg a munkaviszonya, mivel az első negyedévben még 31 701-en dolgoztak a Magyar Postánál, a második negyedévben pedig 31 322 volt a foglalkoztatottak száma. Ők összesen 18,1 milliárd forintot kerestek.

Tavaly év végén még 32 147-en mondhatták magukat postai dolgozónak és 16,8 milliárd forintot kerestek. Vagyis leépített és bért emelt a vállalat - írta a lap.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet