BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb magyar-orosz megaüzlet a láthatáron

Valószínű, hogy a kormány felújítás címén lényegében új orosz metrókocsikat vesz a 3-as vonalra – értesült a Figyelő.

2014. március 13. csütörtök, 09:35

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Szinte nem múlik el hét anélkül, hogy ne esnének ki szerelvények a 3-as metró forgalmából. A probléma megoldása csigalassúsággal látszik körvonalazódni.

Ez a Figyelő egy forrása szerint nem véletlen. Addig húzzák az időt, míg a szokványos tendereztetésre a vis maior helyzet miatt nem lesz idő, legalábbis lehet erre hivatkoznk.

Lehet ebben valami, főleg, hogy a Figyelő információi szerint a kormány Paks után ezúttal is orosz megoldásra hajlik. Igaz, elképzelhető, hogy a külpolitikai események felülírják valamelyest ezt a forgatókönyvet, amely még az ukrajnai válság eldurvulása előtt állt össze.

Ha nem változik a terv, akkor hivatalosan a szerelvények felújításáról lesz szó, amelyet ki más végezhetne, mint a gyártó Metrovagonmas. Ez azonban lényegében kommunikációs maszlag.

\"Amiről szó van, az inkább újjáépítés. A járműveket kiviszik a gyártóhoz, ahol ezeket valószínűleg szétvágják. Némi túlzással azt lehet mondani, hogy a kocsik azonosító számán kívül nem sok minden kerülne át az új járművekre\" - vázolt a lapnak a várható menetrendet Bíró Endre, a Metróért Egyesület elnöke.

Vagyis lényegében újonnan gyártott kocsik jönnének Budapestre, egészen pontosan 222 darab, mintegy 60 milliárd forintért. Metrós körökben már ismert ezek típusa is: a 81-717.6-os jelű sorozatról van szó.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet