BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

250 embertől válik meg a Magyar Telekom

A Magyar Telekom megállapodott a társaságnál működő érdekképviseletekkel az anyavállalatot érintő 2014. évi létszámleépítésről és egyéb költséghatékonysági intézkedésekről - közölte a cég a Budapesti Értéktőzsde honlapján. Ennek értelmében közel 250 munkavállaló elbocsátásról állapodott meg az érdekképviseletekkel.

2013. október 18. péntek, 16:15

Fotó: Napi Gazdaság / Földi D. Attila
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Telekom közleménye szerint a többség várhatóan 2013 végével távozik a társaságtól. A végkielégítéssel kapcsolatos költségek teljes összege megközelítőleg 2,3 milliárd forintot tesz ki, melynek döntő hányadát 2013. negyedik negyedévében könyvelnek el.

A cég ugyanakkor azt is közölte, hogy a szolgáltatásai bővülésének és a technológiai újítások megjelenésének következtében, számos új kompetenciára van szüksége a sikeres működéshez, ezért a 2012-es év végi zárólétszámhoz képest a társaság körülbelül 270 új munkavállalóval bővül 2014 végére.

Továbbá, az érdekképviseletekkel kötött megegyezés szerint a költséghatékonysági intézkedések részeként 2014-ben nem lesz általános alapbérfejlesztés.

A fenti intézkedésekkel a társaság célja, hogy a végkielégítéssel kapcsolatos ráfordítások és aktiválás nélküli Teljes Munkaerő Menedzsment költségek 2014-ben szinten maradjanak 2012-höz képest.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet