BUX 139428.52 0,09 %
OTP 45140 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Már foglalják a Szeviép-vezérek vagyonát?

Bűnvádi eljárás folyik a Szeviép-ügyben: az egykori építőipari cég 11 milliárdos tartozást halmozott fel több száz partnerével szemben, már foglalják a magánvagyont is - írta a SZEGEDma.hu.

2013. október 8. kedd, 10:28

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A SZEGEDma.hu információ szerint a felszámolás alatt lévő Szeviép Zrt. ellen bűnvádi eljárás folyik, és már az egykori cégvezérek vagyontárgyai közül is többet lefoglaltak. A NAV Dél-alföldi Regionális Bűnügyi Igazgatósága arról tájékoztatta a portált, hogy csődbűncselekmény gyanúja miatt folytatnak nyomozást a Szeviép tevékenységével kapcsolatban. A nyomozóhatóság a keletkezett kár megtérülése érdekében vagyontárgyakat foglalt le. Egyéb tájákoztatást az ügyben a nyomozás érdekei miatt jelenleg nem adhatnak.

Temesvári Zoltán, a károsult vállalkozók jogi képviselője szerint nem valószínű, hogy az alvállalkozói tartozásokat bárki is kifizeti. A jogi képviselő a felszámolási eljárással kapcsolatban is tett a bíróságon észrevételt, aminek az elbírálása még folyamatban van.

A Szeviép Zrt. 2010 tavaszán kért maga ellen csődvédelmet, mikor a 30 milliárdos szegedi elektromos tömegközlekedés-fejlesztési nagyprojekt egyik fővállalkozója volt.

Az 1,1 milliárd forintos jegyzett tőkéjű Szeviép az ország déli felének legjelentősebb építőipari cége volt. Konzorciumi tagként részt vettek az M43-as autópálya építésében és a szegedi 1. számú villamosvonal felújításában is. A felszámolási eljárás kezdetekor a cég 379 partnerének tartozott 10,9 milliárd forinttal - írta korábban a Napi Gazdaság.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet