BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kártyacsalás: kiszűrték a gyanús tranzakciókat a bankok

Elenyésző számú csalásgyanús bankkártya-tranzakciót regisztráltak a bankok aranyvasárnap.

2011. december 19. hétfő, 08:24

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Napi Gazdaság hétfői számának cikke

Információink szerint komolyabb fennakadás nélkül lehetett bankkártyát használni a hét végén, azaz nem okozott jelentősebb gondot a bankkártyákat érintő adatlopás aranyvasárnap. A bankok − ezekben a napokban megerősített − fraud-monitoring rendszerei jól tudták szűrni a csalásgyanús tranzakciókat, amelyek száma egyébként híreink szerint elenyésző volt.

A pénzintézetek most úgy vélik, hogy a bankok és az ügyfelek figyelme mellett a megszokottól eltérő − például külföldi − tranzakcióknál használt gyors riasztással meggátolható a komolyabb csalás, ehhez azonban kiemelten fontos például az sms-kontroll.

A Magyar Bankszövetség pénteki közleménye szerint az előzetes vizsgálatok azt mutatták, hogy az adatszerzésben a chipkártyák nem érintettek, márpedig a hazai bankok az elmúlt két évben rohamtempóban kezdték bevezetni e biztonságosabb plasztikokat. Június végén a bankkártyáknak csak 53 százaléka volt chipes, szeptember végére azonban − a negyedévben lecserélt 821 ezer darabnak köszönhetően − már 61 százalék volt az arány, ami az elmúlt hónapokban tovább emelkedett. Úgy tudjuk, a mostani eset után felgyorsítjhák a chipmigrációt a bankok.

A bankszövetség hangsúlyozza, hogy minden bank megtette a lehetséges legmagasabb szintű biztonsági lépéseket, kiemelten felügyelik a kártyaforgalmat és felkészültek az ügyfelek tájékoztatására is. A közlemény szerint általánosságban az intézkedésekkel kapcsolatos költségeket is magukra vállalják a pénzintézetek.

Nagy Nándor László
Nagy Nándor László

Ez is érdekelhet