BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

További Electro World üzletek zárnak be - elbocsátások jönnek

A jelenlegi szint negyedére vágná vissza havi költségeit az Electro World, a cégcsoport továbbra is külső befektető bevonásában és a talponmaradásban bízik.

2011. március 31. csütörtök, 12:36

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A jelenlegi 9 egységet a következő hónapokban 7-re kívánja szűkíteni az Electro World (EW) csoport, a havi 120 millió forintos költségtömeget 30 millióra vágná vissza, ezzel van lehetősége a társaságnak a túlélésre - mondta Nagy Károly András, a csoport vezetője egy mai tájékoztatón.

Hozzátette: a létszámot 220-240 főről 180-ra akarják csökkenteni.

A cégvezető szerint továbbra is tárgyalnak több szakmai befektetővel külső tőke bevonásáról, és úgy látják, képes talpon maradni a cég. A válság elmúltával a cég reményeik szerint nyereséges lehet, a forgalom duplázódása mellett.

2010-re a csoportnál 5,5 milliárdos árbevétel mellett egymilliárd forint körüli veszteség keletkezhetett.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet