Az EMFESZ körül azóta van csend, hogy Góczi miniszterelnöki segítséget kért ahhoz, hogy a szolgáltató visszanyerje a piacon a bizalmat. Egész pontosan miniszteri biztost szeretne a cég élére - ehhez vészhelyzet esetén joga van a kormánynak. Kérdés, hogy az EMFESZ esetleges pénzügyi problémái miatt veszélybe kerülő majd 300 ezer előfizető helyzete vészhelyzetnek tekinthető-e.
Nyilvánvaló, hogy a kormányzat addig nem lép, amíg a Magyar Energia Hivatal nem foglal hivatalosan állást az ügyben. A legfontosabb kérdés, hogy fennmarad-e Magyarországon az EMFESZ gázszolgáltatási modellje, vagyis az egyetemes szolgáltatóknál átlag nyolc százalékkal olcsóbb gázellátás. Ezzel a modellel az EMFESZ nagyon gyorsan több mint tízszázalékos piaci részesedéshez jutott az egyetemes szolgáltatók mellett. Információink szerint az EMFESZ portfóliójáért nagy az érdeklődés orosz részről, de az egyetemes szolgáltatók számára is érdekes lehet az ügyféltábor, persze csak ha a cég likviditása összeomlik.
Az is logikus, hogy Góczi István szeretné bevonni az államot a cégbe, hiszen az EMFESZ portfóliója piacképes lehet például a Mol orosz tulajdonban levő részvénycsomagjának - amit az állam szeretne visszaszerezni - ellentételezésénél. Az egyetemes szolgáltatók némelyike pedig az EMFESZ-ügyfelekkel jobb árpozíciót szerezhet meg a gázártárgyalásokon.
