BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mostohán bánt az állam a Hungaroringgel

A Hungaroringnek vissza kellene venni a pályahasznosítást, a bevételekből jelenleg csak a jegyeladás illeti meg a társaságot - mondta a Világgazdaságnak Gyulay Zsolt elnök-vezérigazgató.

2010. október 8. péntek, 07:55

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Mostohán bánt az állam az elmúlt hat-nyolc évben a tulajdonában lévő Hungaroring Zrt.-vel - nyilatkozta a Világgazdaság pénteki számában megjelent interjúban Gyulay Zsolt, az augusztusban kinevezett elnök-vezérigazgató.

A Hungaroring Zrt. adózott eredménye a 2007. évi 6 millió forint után 2008-ban mínusz 191 millió volt.

A világban az ilyen vállatok általában nem működnek hosszú távon nyereségesen - mondta a lapnak Gyulay.

Ennek nagyrészt az az oka, hogy a versennyel kapcsolatos kiadások - például a rendezés és a pályafenntartás költségei - a gazdasági társaságot terhelik, a bevételből viszont csak a jegyeladás illeti meg a Hungaroringet.

A bevétel nagyobb része, illetve az abból származó nyereség viszont a szállodáknál és az éttermeknél, a kereskedelemben, illetve áfa-formájában a költségvetésnél jelentkezik.

Emiatt nem tartom ördögtől valónak azt, hogy az állam szükség esetén kisegíti a céget, vagy hogy kifizeti a Forma-1-es futam jogdíját - magyarázta az elnök-vezérigazgató.

Gyulay Zsolt véleménye szerint a Hungaroringnek vissza kellene vennie a pályahasznosítási tevékenységet, amelyet jelenleg külsős cégek visznek.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet