BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem lehetne újságban hirdetni az árengedményeket

Lapunk információi szerint a kormánypárti oldal máris módosítaná az idén január elsején életbe lépett, tisztességtelen forgalmazói magatartásról szóló, 2009 októberében komoly vita után elfogadott jogszabályt.

2010. szeptember 17. péntek, 04:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az elkészült módosítóban több paragrafust szigorítanának, például kikötnék az úgynevezett 3 százalékos plafont. A jogszabály azt szeretné elérni, hogy a kereskedő semmilyen jogcímen ne kérjen a beszállított áru beszerzési árának 3 százalékánál nagyobb összegű úgynevezett visszatérítést, pestiesen szólva polcpénzt.

A jogszabály-módosítóban az eddigi 30 napos fizetési határidőt a zöldség-gyümölcs, illetve a romlandó áru (például: hús, húskészítmény, tejtermékek) esetében 15 napra csökkentenék, jóllehet utóbbinál a 15 nap csak a lejárati (fogyaszthatósági, minőségmegőrzési) dátumot követően ketyeg.

Fogyasztói szempontból meglepő, hogy a törvénymódosítóba bekerült egy passzus, amely megtiltaná a kereskedő által a vásárlónak nyújtott árengedmény sajtótermék útján történő reklámozását.

További részletek a Napi Gazdaság pénteki lapszámában

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet