BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bemutatták az új magyar buszt

Ünnepélyes keretek között adták át a NABI kaposvári egységében a cég új, acélvázas szerkezetre épült buszát, amelyet a NABI Zrt. a magyar és nyugat-európai piacokra tervezett.

2010. szeptember 17. péntek, 12:55

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Sirius névre keresztelt busz első darabját Kaposvár város önkormányzata vásárolta meg 49 millió forintért.

Kaposvár város önkormányzata az emelt összeggel kívánt hozzájárulni ahhoz, hogy a városban beinduljon a buszgyártás, így a fejlesztési költségek egy részét átvállalta.

A fennmaradó részt a NABI saját forrásból finanszírozta.

Mint Baranyai Ferenc, a cég vezetője a Napi gazdaság kérdésére elmondta, számításaik szerint a magyarországi buszparkot alapul véve a következő 4-5 évben 500-600 buszt cserélnek le a különféle tömegközlekedési társaságok, s ezeknek a pályázatain a NABI szeretne elindulni.

A buszgyártó emellett a nemzetközi piacon is meg akar jelenni az európai normáknak megfelelő új busszal.

További részletek a Napi Gazdaságban

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet