BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megtakaríttatna a Raiffeisen

Kemény fába vágta a fejszéjét a Raiffeisen Bank Magyarországon azzal, hogy keddtől MegtakarítOK címmel takarékossági programot hirdetett a Fogyasztóvédők Magyarországi Egyesületével és a GfK Hungária Piackutatóval karöltve.

2010. április 27. kedd, 12:04

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A magyar háztartások megtakarítási képessége alacsony, így megtakarítási hajlandósága elenyésző. Alacsony a pénzügyi kultúra és a lakosság nem ismerte még fel, hogy kis összegekkel is el lehet kezdeni a takarékoskodást. A felmérések szerint például a magyarok tizede tervez félretenni a következő egy évben. (Az állítás csalóka, hiszen a magyar lakosság körében ennél nagyobb szám mutatkozik a megtakarításra, életbiztosítás, vagy nyugdíjpénztári tagsággal. Ám ezt sokan inkább öngondoskodásnak, sem mint megtakarításnak élik meg.)

A GfK az együttműködéssel többek között létrehozott egy megtakarítási indexet, amely negyedévenként felméri a lakossági szokások, lehetőségek és tervek változását. Az index jelenleg 39,2 áll, vagyis messze elmarad az optimális 50-es értéktől. Az index részadatai szerint a magyar lakosság csak 23 százaléka rendelkezik (saját definíciója szerint) megtakarítással, nagyobb részben pénzügyi eredetű befektetéssel.

A bank ugyanakkor arra számít, hogy a lakossági megtakarítások területén hasonló elmozdulás lesz, mint a lakossági hitelezési piacon. A MegtakarítOK programban a bank több kommunikációs csatornát kíván igénybe venni, a civil szerveződésektől a sajtó megjelenésig. A cél, hogy a bank háttérben maradjon, ugyanakkor az is ténykérdés, hogy a pénzintézetnek van hasonló lakossági megtakarítási programja.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet