BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csak a cégek hatoda nem csökkenti a juttatásokat

A cégek 16 százaléka ad ugyanakkora béren túli juttatást alkalmazottainak jövőre, mint az idén. Kétharmaduk áthárítaná a 25 százalékos adót, 18 százalékuk pedig a bruttó juttatást is csökkenti.

2009. november 11. szerda, 12:20

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A cégek két harmada jövőre is az idei évre kalkulált cafetéria kerettel számol 2010-ben is, ami azt jelenti, hogy a jogszabályváltozás miatt jövőre a legnépszerűbb juttatási formákra kivetett 25 százalék jövedelemadót lényegében a munkavállalók fogják megfizetni jövőre - derül ki a Sodexo Pass Akadémián publikált felmérésből.

Az adót persze a munkáltatónak kell megfizetnie, vagyis a gyakorlatban a nyújtott juttatások összege csökkenni fog ötödével.
A cégeknek mindössze 16 százaléka nyilatkozott úgy, hogy az idei cafetéria kiadást nettó összegnek tekinti, vagyis a teljes fizetnivalót átvállalja, praktikusan a bruttó kiadást 25 százalékkal növeli, illetve megosztozik azon valamilyen arányban a munkavállalóval.

Olyan válaszadó is akadt, aki jövőre kénytelen csökkenteni a cafetéria kiadásokat, ami azt jelenti, hogy a 25 százaléknál is nagyobb mértékben csökken a nettó juttatás összege.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet