A cégek két harmada jövőre is az idei évre kalkulált cafetéria kerettel számol 2010-ben is, ami azt jelenti, hogy a jogszabályváltozás miatt jövőre a legnépszerűbb juttatási formákra kivetett 25 százalék jövedelemadót lényegében a munkavállalók fogják megfizetni jövőre - derül ki a Sodexo Pass Akadémián publikált felmérésből.
Az adót persze a munkáltatónak kell megfizetnie, vagyis a gyakorlatban a nyújtott juttatások összege csökkenni fog ötödével.
A cégeknek mindössze 16 százaléka nyilatkozott úgy, hogy az idei cafetéria kiadást nettó összegnek tekinti, vagyis a teljes fizetnivalót átvállalja, praktikusan a bruttó kiadást 25 százalékkal növeli, illetve megosztozik azon valamilyen arányban a munkavállalóval.
Olyan válaszadó is akadt, aki jövőre kénytelen csökkenteni a cafetéria kiadásokat, ami azt jelenti, hogy a 25 százaléknál is nagyobb mértékben csökken a nettó juttatás összege.
