BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Alig fizet vissza áfát az állam

Eddig a becsült összeg töredékét fizette vissza az APEH annak az áfaösszegnek, amit az állam jogtalanul tartott vissza 2004 májusa és 2005 vége között. Egy-egy nagy kifizetés azonban lehet még a pakliban.

2009. október 29. csütörtök, 04:30

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A várakozásokhoz képest egyelőre sokkal kevesebb áfát kellett az államnak visszafizetnie amiatt, hogy 2004 májusától 2005 végéig nem engedte levonni az áfát az uniós támogatások után. Az állam csak a támogatás fejében megkövetelt önrész után tette lehetővé az adó levonását, így a teljes beruházás költségét arányosítani kellett. Ezt támadta meg egy magyarországi vállalkozás az Európai Bíróságon, és az április végén kihirdetett ítélet szerint a magyar állam szabálytalanul járt el.

Ebbe a körbe tartozhat a MÁV is. A vasúttársaság összesen 19 milliárd forint áfa-visszaigénylésre lenne jogosult, ám Hónig Péter közlekedési, hírközlési és energiaügyi miniszter azt kérte a társaságtól, hogy ne igényelje vissza azt. Erre a MÁV vezetése úgy reagált, hogy ez kimerítené a hűtlen kezelés fogalmát.

További részletek a mai Napi Gazdaságban

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet