Az adótörvények módosítása következtében jövőre már az adóhatóság feladata lesz az ipa beszedése, illetve az adóbevallások ellenőrzése. A váltás nem egyik napról a másikra történik, a 2010-es esztendő az átmenet éve lesz: a március 15-én esedékes előleget például még a helyi önkormányzatoknak kell megfizetni, és hozzájuk kell benyújtani az idei évről szóló bevallásokat is. A vállalkozások számára egyértelműen könnyebb és gyorsabb lesz az új rendszer, hiszen a több telephellyel rendelkező társaságoknak nem kell telephelyenként külön bevallást benyújtaniuk, elegendő egyetlen nyomtatványt kitölteni.
További részletek a Napi Gazdaság pénteki lapszámában
