BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Két év múlva elévül az idei iparűzési adócsalás

Az idei lesz az utolsó szeptember, amikor a vállalkozások az iparűzési adó előlegét az önkormányzatoknak fizetik meg.

2009. szeptember 11. péntek, 06:50

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az adótörvények módosítása következtében jövőre már az adóhatóság feladata lesz az ipa beszedése, illetve az adóbevallások ellenőrzése. A váltás nem egyik napról a másikra történik, a 2010-es esztendő az átmenet éve lesz: a március 15-én esedékes előleget például még a helyi önkormányzatoknak kell megfizetni, és hozzájuk kell benyújtani az idei évről szóló bevallásokat is. A vállalkozások számára egyértelműen könnyebb és gyorsabb lesz az új rendszer, hiszen a több telephellyel rendelkező társaságoknak nem kell telephelyenként külön bevallást benyújtaniuk, elegendő egyetlen nyomtatványt kitölteni.

További részletek a Napi Gazdaság pénteki lapszámában

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet